ZUBİZU Nedir?

ZUBİZU, ilgi alanlarınıza göre şekillenen, en güncel trendlerden beslenen, içinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz yepyeni bir mobil uygulamadır.

ZUBİZU Uygulamasında:
  • İlgi alanlarınıza göre her gün yenilenen içerikler,
  • Sevdiğiniz markalarda anında indirimler,
  • Şehirdeki en güncel konser ve etkinliklere kolay erişim ayrıcalığı,
  • Şehrin en gözde restoranlarına kolay rezervasyon ve çok daha fazlası.

ZUBİZU bir indirim ve kampanya uygulaması mı?

Hayır. ZUBİZU sadece indirim ve kampanya uygulaması değildir. Seçtiğiniz ilgi alanlarına ve alışkanlıklarınıza göre değişen içerik ve önerileriyle ZUBİZU sosyal yaşamınızı zenginleştirir, hayatınızı daha keyifli hale getirir. Hafta sonu şehirde neler oluyor? Sezon modasında öne çıkan detaylar neler? Az bilinen ama görülmesi gereken seyahat rotaları hangileri? En son sağlıklı beslenme trendlerinde neler var? Hepsini herkesten önce ZUBİZU’dan öğrenirsiniz. Tüm bunların yanında sevdiğiniz markalarda size özel indirim, öncelik ve ayrıcalıklar da sunar.

ZUBİZU ücretli bir uygulama mı?

Hayır. ZUBİZU’yu App Store veya Google Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz. ZUBİZU uygulamasının indirilmesi ve kullanımı sırasında gerçekleşecek internet tüketiminden kaynaklı iletişim ücretlerinin tamamı kullanıcıya aittir.

ZUBİZU için aylık ya da yıllık üyelik bedeli ödeyecek miyim?

Hayır, ZUBİZU üyeliği için herhangi bir üyelik ücreti alınmamaktadır.

ZUBİZU üyeliğimi başkası kullanabilir mi?

ZUBİZU kişiye özel bir uygulama olduğundan sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleşen öneriler ve teklifler sunmaktadır. Bu nedenle ZUBİZU üyeliğinizi sadece sizin kullanmanızı öneririz. Bu şekilde ZUBİZU’nun sizi yakından tanımasını ve size özel içeriklerle karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz.

ZUBİZU’ya üye olduğum cep telefon numaram değişirse yeniden üye mi olmam gerekiyor?

Hayır. ZUBİZU üyeliğinizi oluşturduğunuz cep telefonu numaranızın değişmesi durumunda 0850 222 0 666 numaralı ZUBİZU Müşteri Hizmetleri’ni arayarak güncelleme talebinizi iletebilirsiniz. Kayıtlı e-posta adresinize göndereceğimiz link üzerinden yeni cep telefonu numaranızı girdiğinizde gelecek olan aktivasyon kodu ile ZUBİZU üyeliğinizi yeniden başlatabilirsiniz.

Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Üyelik bilgilerinizi dilerseniz uygulama profil sayfasından kendiniz güncelleyebilir, dilerseniz de 0850 222 0 666 numaralı ZUBİZU Müşteri Hizmetleri’ni arayarak güncelleyebilirsiniz.

ZUBİZU üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

0850 222 0 666 numaralı ZUBİZU Müşteri Hizmetleri’ni arayarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

ZUBİZU’yu hangi cihazlarda kullanabilirim?

ZUBİZU uygulamasını tüm Android ve iOS 9 ve üzeri işletim sistemli cep telefonlarında kullanabilirsiniz. Uygulama tabletlerde henüz kullanılamamaktadır.

ZUBİZU kampanyalarından nasıl yararlanabilirim?

Kampanyanın geçerli olduğu ZUBİZU noktalarındaki görevliye telefonunuzu yan çevirdiğinizde uygulamada çıkan QR kodunu göstererek veya aynı ekranda alt bölümde çıkan QR kodunu söyleyerek yararlanabilirsiniz. ZUBİZU kartınız varsa görevliye kartınızı göstermeniz de yeterli olacaktır.

ZUBİZU kampanyaları hangi markalarda geçerli?

Güncel markaları uygulamanızın profil sayfasındaki “Markalar” bölümünde bulabilirsiniz.

ZUBİZU kampanyaları indirim döneminde de geçerli mi?

Kampanya kurgu ve koşullarına göre değişmektedir.

ZUBİZU indirimi mağazadaki diğer kampanyalarla birleşiyor mu?

Kampanya kurgu ve koşullarına göre değişmektedir.

ZUBİZU kampanyaları sürekli değişiyor mu?

Kampanya geçerlilik süresi her marka ve kampanya için değişmektedir. ZUBİZU’daki kampanyalardan haberdar olmak ve kaçırmamak için her gün bakmanızı öneririz.

Bana özel kampanyaların diğerlerinden farkı ne?

ZUBİZU, siz onu daha sık kullandıkça takip ettiğiniz etkinlikleri, sevdiğiniz restoranları, vazgeçemediğiniz markaları öğrenir ve buralarda hoşunuza gidecek farklı önerileri “Bana Özel” bölümünden size sunar.

Arkadaşımın ZUBİZU uygulamasında olan bazı kampanyalar bende görünmüyor. Neden?

ZUBİZU’daki kampanyalar kişiye özeldir. Sizin ilgi alanlarınız, okuduğunuz içerikler, yararlandığınız kampanyalar, gittiğiniz restoranlara kadar tüm alışkanlıklarınıza göre size özel kampanyaları karşınıza çıkarır.

ZUBİZU’daki bir giyim markasında bana %10, arkadaşıma ise %15 indirim çıkıyor. Neden?

ZUBİZU’daki kampanyalar kişiye özeldir. Sizin ilgi alanlarınız, okuduğunuz içerikler, yararlandığınız kampanyalar, gittiğiniz restoranlara kadar tüm alışkanlıklarınıza göre kampanyalarınız ve indirim oranlarınız değişmektedir.

ZUBİZU kullanarak yaptığım alışverişlerden puan kazanır mıyım?

Evet. Kampanya kurgu ve koşullarına göre değişmekle birlikte ZUBİZU ile yaptığınız harcamalardan puan kazanırsınız.

Kazandığım puanlarla alışveriş yapabilir miyim?

Kazandığınız puanları çok yakında ZUBİZU’nun sunduğu farklı hediye alternatiflerini satın alarak kullanabileceksiniz.

Kazandığım puan hesabıma ne zaman yüklenir?

Alışveriş yaptıktan hemen sonra puanlarınız hesabınıza yüklenir.

Puanlarımı katlayarak kullanabilir miyim?

Kampanya kurgu ve koşullarına göre değişmektedir.

Biriktirdiğim puanları nereden takip edebilirim?

Biriken puanlarınızı menu sayfasından görüntüleyebilirsiniz. Detaylarını görmek isterseniz “İşlemlerim” bölümüne bakmanız yeterli.

Mobil ödemeyi nasıl kullanabilirim?

ZUBİZU ile mobil ödeme yapabilmek için öncelikle Z Butonu altındaki Ödeme Araçlarım sayfasında internetten alışverişe açık olan kredi kartınızı tanımlamalısınız. Sonrasında tek yapmanız gereken ZUBİZU mobil ödeme özelliğinin geçerli olduğu noktalarda ödeme sırasında ZUBİZU QR kodunuzu okutmak ve mobil ödeme yapmak istediğinizi söylemektir. Satış noktasındaki görevli kendi ekranından mobil ödemeyi başlatır ve açık olan uygulamanıza ödeme onay mesajı gelir. Onayınızı verdikten kısa süre sonra mobil ödemeniz tamamlanır ve uygulama ekranınızda işlemin özeti görüntülenir.

Kredi kartı bilgilerimi uygulamaya girmenin güvenli olduğundan emin değilim, bu bilgiler nerede tutulacak?

Kredi kartınıza ait bilgiler hiç bir şekilde ZUBİZU tarafında saklanmaz. Uygulamaya girilen tüm kredi kartı bilgileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun denetimlerine tabi olan PAYCELL’de PCI-DSS güvenlik sertifikalı bir altyapı ile saklanmaktadır. Paycell’de kayıtlı kredi kartı veya diğer hassas verileriniz hiçbir işyeri ve/ya firma ile paylaşılmaz.

Kredi kartına taksitle ödeme imkanım olacak mı? Kartıma özel puanlarım/bonuslarım var, onlarla ödeme yapabilir miyim?

Kredi kartlarına ilişkin kanun ve düzenlemelere göre restoran ödemelerinde taksit uygulaması yapılamadığı için ZUBİZU üzerinden yaptığınız restoran harcamalarında da taksit uygulaması bulunmuyor. Kartınızda birikmiş olan puan ya da bonuslar mobil ödeme sırasında kullanılamaz.

PAYCELL nedir?

Paycell kredi kartlarınızı güvenli bir şekilde saklayan ve sadece sizin talimatınız üzerine Paycell anlaşmalı işyerlerinde kart verilerinizi paylaşmadan tek tıkla alışveriş yapmanızı sağlayan ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun denetimlerine tabi bir online bir ödeme platformudur. Üstelik Turkcell müşterileri anlaşmalı noktalarında herhangi bir ödeme aracı eklemeden Turkcell fatura ve/ya TL bakiyeleri ile de ödeme yapabilir.

Satış noktasında ZUBİZU’mu okuttuktan sonra mobil ödeme yapmak istediğimiz belirttim ancak görevli işlemi başlattıktan sonra bana onay mesajı gelmedi, sorun nedir?

Mobil ödeme işlemi sırasında telefonunuzda ZUBİZU uygulamasının açık ve ekranınızın kilitli olmaması gereklidir, aksi halde onay mesajı size iletilemez.

Hangi kartlarla mobil ödeme yapabilirim? Kredi kartı dışındaki ATM kartları da mobil ödeme için kullanılabilir mi?

VISA, MasterCard ya da AMEX tipindeki kredi kartlarıyla mobil ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartları dışında bankanızın sağladığı ATM kartları mobil ödeme aracı olarak tanımlanamaz.