ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit ZUBİZU eXtra Limit
ZUBİZU eXtra Limit

ZUBİZU eXtra Limit, ihtiyaçlarınızı finanse edebileceğiniz, dijital banka kartı üzerinden kullanılan ihtiyaç finansmanı limitidir.

ZUBİZU eXtra Limit Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından verilmektedir.

ZUBİZU uygulamasını ziyaret ederek, ZUBİZU eXtra Limit sekmesine tıklayıp başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

NFC özellikli bir telefonunuz ve yeni kimliğiniz bulunmasına rağmen ZUBİZU eXtra Limit başvuru adımlarında kimlik doğrulama adımları açılmıyorsa internet bağlantınızı değiştirerek başvuruya yeniden başlamanız gerekmektedir. 2018 yılı ve öncesinde edinilen yeni kimlik kartlarının çip teknolojisi dolayısı ile kart okutma adımında hata alınması durumunda Kurye Gönder seçeneği ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kimlik kartı ön yüz ve arka yüz okutma ve özçekim adımlarını başarı ile geçmek için ortam ışığının yeterli olduğundan emin olunuz.

ZUBİZU eXtra Limit ile kart bilgilerinizi kullanarak hem online hem de QR kod ile ödeme yapılabilen fiziksel mağazalardan alışverişinizi yapabilirsiniz.

Alışveriş anında kasa görevlisine QR ile ödeme yapmak istediğinizi söyleyip ZUBİZU uygulamasını açtıktan sonra uygulamadaki QR butonu > QR tara adımlarını takip edin ve girişinizi yapın. Telefonunuzun kamerası ile POS üzerindeki QR kodu taratın ve alışveriş bilgilerinizi onaylayın.

ZUBİZU eXtra Limit’inizle QR ile alışverişi şimdilik Yapı Kredi, Garanti, Akbank, QNB Finansbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, TEB ve ICBC’ye ait QR ile ödemeyi destekleyen POS cihazları ile yapabilirsiniz. Bankalararası Kart Merkezi uyarınca yıl sonunda ise tüm Türkiye’de üye işyerlerindeki POS cihazları aracılığı ile QR ile ödeme yapılabilmesi hedefleniyor.

ZUBİZU eXtra Limit ile kuaför, kuyumcu, tekel bayi, araç kiralama ,bahis harcamaları, bireysel emeklilik ve kamu vergi ödemeleri yapılamaz.

ZUBİZU eXtra Limit’i internet üzerinden yapacağınız yurtdışı alışverişlerinde kullanabilirsiniz. QR ile mağazalarda ödeme deneyimi yalnızca yurt içinde desteklenmektedir.

İlgili yönetmelik gereği ZUBİZU eXtra Limit ile yapacağınız; tablet alımlarında 6 taksit, bilgisayar alımlarında 12 taksit, cep telefonu alımlarında 5000 TL’ye kadar 12 taksit, üzerindeki tutarlarda ise 3 taksit sınırı uygulanabilir. (Güncelleme tarihi: 22.12.2021)

ZUBİZU eXtra Limit’inizden nakit çekim yapamazsınız. Limitinizi online harcamalarınızda veya QR ile ödemelerinizde kullanabilirsiniz.

ZUBİZU eXtra Limit başvurunuz Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından Banka’ya ait finansman kriterleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

ZUBİZU eXtra Limit başvurunuzun değerlendirilebilmesi için kimlik doğrulama adımlarının geçilmesi gerekmektedir. İlgili yönetmelik gereği bu adımların uzaktan tamamlanabilmesi için yeni kimlik kartına sahip olmanız ve telefonunuzun yakın alan iletişimi (NFC) özelliğine sahip olması gerekmektedir. Bu iki koşuldan birinin sağlanamadığı durumlarda ya da çok sayıda deneme sonucu geçilemeyen bir kimlik doğrulama adımı sonrasında karşınıza Kurye Gönder seçeneği çıkacaktır. Bu durumda başvurunuzu belirttiğiniz adrese gelecek kurye ile tamamlayabilirsiniz.

Hayır. ZUBİZU eXtra Limit’in yıllık kart ücreti bulunmamaktadır. Kampanya dönemlerinde tahsis ücreti alınmaz. Kampanya dönemleri dışında ise yapılan harcama başına ücret yönetmeliğinde belirtilen oran ve tutarda tahsis ücreti alınır. Tahsis ücreti harcama yapılan tarihten sonraki ilk taksite peşin olarak yansıtılır.

Hayır, ZUBİZU eXtra Limit yalnızca kullanıldığında finansman maliyetine tabidir.

Hayır. ZUBİZU eXtra Limit kartınız bir dijital banka kartıdır. Fiziki olarak kart oluşmaz. Dijital kartınızı internet alışverişlerinizde kart bilgilerizle ya da fiziki alışverişlerinizde QR kod ile kullanabilirsiniz.

ZUBİZU uygulamasında eXtra Limit sekmesinden giriş yaparak ulaşabilirsiniz

Kayıp/çalıntı ve şüpheli işlem bildirimleriniz için 0850 222 22 44 numaralı Türkiye Finans Katılım Bankası Telefon Bankacılığı’na ulaşabilirsiniz.

ZUBİZU eXtra Limit’inizin bir süresi bulunmamaktadır. Limitinizin yeniden değerlendirme tarihinde tahsis koşullarınız olumsuz yönde değişmediyse ZUBİZU eXtra Limit kullanmaya devam edebilirsiniz.

ZUBİZU eXtra Limit’iniz belirli periyotlarla Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme sonucunda limitinizde değişiklik olabilir. ZUBİZU eXtra Limit Detayları linkinde yer alan Limit Geçerlilik Tarihi limitinizin yeniden değerlendirme tarihidir.

Yaptığınız harcamalarınıza ait taksitlerinizin toplamı kullanılabilir aylık limit tutarınızı aşamaz. Kullanılabilir aylık limitiniz bittiğinde, kullanılabilir limitiniz olsa dahi yeni harcama yapamazsınız. Yeni harcama yapabilmeniz için taksit tutarlarınızının azalması gerekir.

ZUBİZU eXtra Limit dinamik limit yapısına sahiptir. Taksit tahsilatı yaptıkça taksit anapara tutarınız kadar limitiniz yeniden kullanıma açılır. Kullanılabilir aylık limitiniz bulunduğu sürece ZUBİZU eXtra Limit’inizi kullanabilirsiniz.

Başvurunuz sırasında sistem tarafından belirlenen taksit sayısıdır. Harcamalarınız otomatik olarak belirtilen taksit sayısına bölünür. İşlemlerinizin taksit sayısını, harcama yaptığınız gün sonrası 23:59’a kadar Yeniden Taksitlendir menüsüne giriş yaparak değiştirebilirsiniz. Yeniden taksitlendirme için taksit sayıları banka tarafından kullanılabilir aylık taksit tutarına göre belirlenir.

ZUBİZU eXtra Limit sekmesine giriş yaparak ulaşabileceğiniz. Borç Öde ve Ödeme Planı Görüntüle sekmelerinden borç tutarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca Türkiye Finans İnternet ve Mobil Şubesi üzerinden ya da Türkiye Finans Şubelerinden de borç tutarını öğrenebilirsiniz.

Minimum taksitlendirme tutarı altında yapılan harcamalar taksitlendirilmez ve ödeme planına peşin olarak yansıtılır. Minimum taksitlendirme tutarı 100 TL’dir.

En yüksek taksit adedi 36 aydır.

Limit yeniden değerlendirme tarihlerinde sistem tarafından uygun bulunursa onayınız ile birlikte limitiniz artabilir.

İade işleminiz harcama yaptığınız POS'un sahibi bankanın uygulamasına göre değişmekle birlikte ortalama 5-7 gün arasında yansımaktadır.

Harcamalarınızı ZUBİZU’da eXtra Limit menüsünden giriş yaparak Dönem İçi ve Bekleyen İşlemler’den ya da Ödeme Planı’ndan takip edebilirsiniz.

ZUBİZU eXtra Limit > Borç Öde sekmesinden IBAN numaranıza ulaşarak para transferi yapıp taksit tarihinde ödeme yapabilirsiniz.

Hesabınıza gönderdiğiniz tutar taksit tarihinde otomatik tahsil edilir, taksit tarihinden önce borç ödemesi gerçekleştirilemez. Gelecek ödeme tarihine ZUBİZU eXtra Limit ana sayfasından ya da ZUBİZU eXtra Limit Detayları bağlantısından ulaşabilirsiniz. Erken taksit tahsilatı yapmak isterseniz de Türkiye Finans İnternet veya Mobil Şubesi’ne giriş yaparak tahsilat işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuzla birlikte atanan ZUBİZU eXtra Limit tutarı Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından değerlendirmeleri sonucunda belirlenmektedir.

Limit iptali için 0850 222 22 44 Türkiye Finans Katılım Bankası Telefon Bankacılığı’nı arayıp ZUBİZU eXtra Limit’inizi kapatmak istediğinizi iletebilirsiniz.
 
ZUBİZU eXtra Limit